Minimalistlik graafiline kunst Nina Bruunilt Sinu koju

Külastame Kopenhaageni loomingulist Nina Bruuni, et rääkida inspiratsioonist ja tema kunstitrükistest Paper Collective’ile. Arutame, kuidas ta pisiasjadest inspiratsiooni leiab ning heidame pilgu oma ilusasse stuudiosse ja tööprotsessi.

Nina Bruun on Taani disainer, kes on õppinud Taani Kuninglikus Disainiakadeemias.

Tööstuse professionaaliks muutunud disainerina on Nina loonud Põhjamaade disainimaastikul niši, olles juhtiv interjööritrendide, värviteadmiste ja disainiprognooside allikas.

Nina on saanud Red Doti disainiauhinna ja tema tööd on New Yorgi kunsti- ja disainimuuseumi püsikollektsioonis.

Paper Collective:

Kuidas leiad inspiratsiooni?

Nina:

See kõlab kõige suurema klišeena, aga ma otsin inspiratsiooni kõikjalt. Eriti kui ma reisin ja kogen uusi kultuure. Aga ausalt öeldes saan inspiratsiooni inimestest, kellega kohtun, linna värvidest, arhitektuurist, moest, raamatutest, toidust ja muust. Inspiratsiooni otsimisel pole piiranguid – see kõik seisneb selles, et hoida silmad ja meel lahti.

Paper Collective:

Palun selgitage, kuidas te kunstitrüki kandjaga töötate – võib-olla võrreldes toote, mööbli või ruumikujundusega töötamisega?

Nina:

Loominguline protsess sõltub täielikult projektist. Kui me räägime tootekujundusest, sõltub see sellest, kas see on etteantud projekt (tuleb lühikokkuvõttest) või toode, mida ma kliendile tutvustan. Aga jämedalt öeldes – kui tegemist on etteantud tootega – uurin palju, piiran vajadusi ja hakkan siis visandama nii mõtteliselt kui ka paberil. Sealt edasi viiakse projekt edasi 3D-modelleerimise ja prototüüpimise juurde. Trükimeediaga töötades kujundavad protsessi sageli kunstipärasemad lähenemised ja kontseptsioonid sünnivad ideedest, soovist väljendada ja luua atmosfääri – see, et funktsioon ei ole peamine eesmärk, annab protsessis vabaduse.

Paper Collective on koos Nina Bruuniga koostööd teinud alates 2018. aastast. Praeguse valiku Nina töödest leiate Paper Collective postrite seast.

Lisateavet Nina kohta leiate veebisaidilt www.ninabruun.com.